Kodowanie i programowanie – praktyczne szkolenie dla nauczycieli

13 marca 2019

Zapraszamy serdecznie wszystkie szkoły do udziału w dedykowanych szkoleniach organizowanych w Centrum Szkoleniowym Eduprojekt. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę zajęć dla nauczycieli oraz kadr pedagogicznych z kodowania i programowania.

Cykl dwóch warsztatów (2×200 minut) dla nauczycieli szkół oraz przedszkoli. Podczas zajęć nauczyciele zostaną zapoznani z podstawowymi zagadnieniami prowadzenia lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Wspólna i aktywna praca z doświadczonym trenerem, da Państwu możliwość wprowadzenia atrakcyjnych zajęć kodowania w swojej szkole. Szkolenie oparte jest na aktualnym programie nauczania. Uczestnicy szkolenia przepracują różnego rodzaju ćwiczenia przy pomocy kart pracy, robotów oraz zasobów internetu. Po szkoleniu każdy nauczyciel będzie miał możliwość umówienia się w ramach dodatkowej praktyki na otwarte lekcje pokazowe w ramach dalszego cyklu szkoleniowego. Więcej informacji o lekcjach będzie można uzyskać podczas szkolenia.

Szkolenie stacjonarne w naszym centrum – cykl szkoleniowy to koszt 289 zł. za osobę. Minimalna liczba grupy – 6 osób.

Szkolenie wyjazdowe w Państwa placówce – cykl szkoleniowy dla kadry pedagogicznej to koszt 2400 zł. Maksymalna liczba grupy 12 – osób.

Czas trwania warsztatu: 2 x 200 minut.

Część pierwsza szkolenia

• Wprowadzenie do głównych założeń nauki programowania i kodowania.
  • Prowadzenie lekcji z dziećmi, a kodowanie bez komputera:
    Dostępne materiały dydaktyczne.
    Wykorzystanie gier rozwijających logiczne myślenie.
    Szyfrowania i kodowanie.
    Zabawy na macie do kodowania.
  • Wręczenie zestawu gotowych kart pracy dla nauczycieli.

Część druga szkolenia

• Wykorzystanie programowania do sterowania robotem poza komputerem, ćwiczenia z robotem:
    Wykorzystanie robotów do nauki.
    Rozwiązywanie zadań dydaktycznych przy użyciu robota.
  • Programowanie z komputerem, wspólna praca na zasobach internetowych.
  • Wspólne stworzenie scenariusza pracy lekcyjnego z kodowania i programowania.

Po tym szkoleniu

• Nauczysz się jak prawidłowo prowadzić lekcję kodowania i programowania w swojej szkole zgodnie z programem nauczania.
  • Poznasz sposoby na praktyczną pracę ze swoimi podopiecznymi przy użyciu nowoczesnych narzędzi pracy.
  • Zaczniesz kształtować u swoich uczniów algorytmiczne myślenie i zachęcisz ich do nauki programowania.
  • Będziesz mogła/mógł umówić się na otwartą lekcję pokazową programowania/kodowania, aby zobaczyć jak pracuje doświadczony nauczyciel (opcją dobrowolna)

Wspólna i aktywna praca

Więcej informacji – zapisy i rezerwacje terminów

• 696 840 420 – biuro@eduprojekt.edu.pl