Oswajamy programowanie i kodowanie z nauczycielami cz.2

(wtorek)

Cykl dwóch warsztatów dla nauczycieli szkół oraz przedszkoli. Podczas zajęć nauczyciele zostaną zapoznani z podstawowymi zagadnieniami prowadzenia lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Wspólna i aktywna praca z doświadczonym trenerem, da Państwu możliwość wprowadzenia atrakcyjnych zajęć kodowania w swojej szkole. Szkolenie oparte jest na aktualnym programie nauczania. Uczestnicy szkolenia przepracują różnego rodzaju ćwiczenia przy pomocy kart pracy, robotów oraz zasobów internetu. Po szkoleniu każdy nauczyciel będzie miał możliwość umówienia się w ramach dodatkowej praktyki na otwarte lekcje pokazowe w ramach dalszego cyklu szkoleniowego. Więcej informacji o lekcjach będzie można uzyskać podczas szkolenia. Cykl szkoleniowy to koszt 249 zł. za osobę.

Część pierwsza szkolenia – 27 października 13:30-17:00:

• Wprowadzenie do głównych założeń nauki programowania i kodowania.
  • Prowadzenie lekcji z dziećmi, a kodowanie bez komputera:
    Dostępne materiały dydaktyczne.
    Wykorzystanie gier rozwijających logiczne myślenie.
    Szyfrowania i kodowanie.
    Zabawy na macie do kodowania.
  • Wręczenie zestawu gotowych kart pracy dla nauczycieli.

Część druga szkolenia – 30 października 16:30-20:00:

• Wykorzystanie programowania do sterowania robotem poza komputerem, ćwiczenia z robotem:
    Wykorzystanie robotów do nauki.
    Rozwiązywanie zadań dydaktycznych przy użyciu robota.
  • Programowanie z komputerem, wspólna praca na zasobach internetowych.
  • Wspólne stworzenie scenariusza pracy lekcyjnego z kodowania i programowania.

Po tym szkoleniu

• Nauczysz się jak prawidłowo prowadzić lekcję kodowania i programowania w swojej szkole zgodnie z programem nauczania.
  • Poznasz sposoby na praktyczną pracę ze swoimi podopiecznymi przy użyciu nowoczesnych narzędzi pracy.
  • Zaczniesz kształtować u swoich uczniów algorytmiczne myślenie i zachęcisz ich do nauki programowania.
  • Będziesz mogła/mógł umówić się na otwartą lekcję pokazową programowania/kodowania, aby zobaczyć jak pracuje doświadczony nauczyciel (opcją dobrowolna)

Wspólna i aktywna praca

Inne terminy tego szkolenia ?

• 26 listopada [poniedziałek] 16:00-19:30 cz.1 – 04 grudnia [wtorek] 16:00-19:30 cz.2